Két falu népe verseng, melyikőjük jobb sörfőzésben és kenyérsütésben!
🍺🥖 A Sör és kenyér egy kétszemélyes játék, mely a kártyák többfunkciós használatára épül.
A váltakozó fordulók okos felépítése izgalmas fordulatot kölcsönöz a játékosok interakciójának, a kártyadraftolásnak és az erőforrás-gazdálkodásnak.
Nagyon ígéretes játék, érdekes mechanikával, jó kis döntésekkel, és csavaros játékmenettel, amely Scott Almes fejéből pattan ki – neki köszönhetjük a Claim – Na, ki a király? kártyajátékot is, a grafikáért pedig Michael Menzel felelt!
Szépen és stílusosan megrajzolt és kitalált kis játék, a set-up 2-3 perc, a szabály mindössze 10 perc, szóval egy igazi euro-párbaj fél órában! – azonnal az egyik kedvencünk lett!
Egy hajdanvolt kolostor termékeny földjein alapított két falu őrzi a sörfőzés és a kenyérsütés kettős hagyományát. Bár osztoznak a földeken és az erőforrásokon is, lakosai továbbra is büszkén rivalizálnak azért, hogy felülmúlják egymás termékeit.
A játékosok a két falu lakóit képviselik. Hat teljes év áll rendelkezésünkre – amelyben a bőséges és a szűkös esztendők váltják egymást –, hogy a játékban összehangoljuk a sörfőzéshez és a kenyérsütéshez szükséges nyersanyagok betakarítását, tárolását, valamint a termékek szomszédos városban történő értékesítését és a létesítmények korszerűsítését is. A győzelem érdekében ugyanakkor meg kell őriznünk az egyensúlyt a pékáruk és a habzó nedű között, ugyanis a hatodik év végén csak abból az áruból – sörből vagy kenyérből – gyűjtött érméket pontozzuk, amelyik alacsonyabb bevételt hozott. Az a falu, amelyiknek ez a pontszáma magasabb, megnyeri a játékot
Két falu népe verseng, hogy melyikőjük jobb a sörfőzésben és a kenyérsütésben! A Sör és kenyér egy kétszemélyes játék, amelyet a többféleképpen felhasználható kártyák ötletes menedzselése és a váltakozó fordulók okos felépítés varázsol izgalmassá.
Mielőtt megrendelnéd, nézz bele a videóba, hogy tényleg jó játék-e? 🙂
…és ha már itt jársz, iratkozz fel a youtube csatornánkra is, ha tetszett a játék és a bemutató hangulata!
Zoli –
Szuper kis kétfős játék. Két falu lakói versengenek, hogy ki tud ügyesebben kenyeret és sört készíteni. A lapokkal és a nyersanyagokkal való zsonglőrködés a két játékos között egyedi ízt ad a játéknak. A játék végi pontozás is érdekessé teszi a versengést. Írták több helyen, hogy semmi új dolog nincs a játékban, viszont minden elem egy tök jó egészet alkot kiegészítve a gyönyörű grafikával. Szerintem az egyik legjobb kétfős játékká érett be rövid időn belül.
Örülök, hogy jön magyarul, mert azért van benne nyelvfüggőség és több emberhez el tud így jutni ez a jó játék.
Áron –
Nagyon megörültünk, hogy magyarul is megjelenik a játék… Eddig még csak angol játékbemutatókat néztem róla, de már ott megtetszett a kinézete és az egyedi játékmenet a két játékos között.
Kovács Hajnalka –
Nagyon örülök a magyar megjelenésnek, a véleményemet a korábban itt beszerzett eredeti kiadással való tapasztalataim alapján írom. 🙂
A sokadik játék után is élvezetes még mindig elővenni, mert egy viszonylag gyors és nagyon kellemes játék ami hétköznap, munka után is csúszik az agynak.
Könnyen tanulható, a tábla is mutatja, hogy az adott körben mi az érvényes felállás. Bőséges/ínséges esztendők: tetszik a draft/nem draft és ezzel együtt az elérhető termények mennyiségének váltakozása.
A draft mellett növeli az interakciót, hogy a learatott, de a saját raktárunkba már nem férő terményeket automatikusan felajánljuk a játékostársunknak, aki szabadon elvehet bármennyit ami nála még elfér – ezzel időnként váratlanul megkönnyíthetjük a dolgát.
Mivel az elkészített kenyér, illetve sör után kapott pontszámok közül (a különböző extra pontok hozzáadása után) végül az alacsonyabb lesz a végső pontszámunk, a játék harmadától/felétől érdemes számolni, hogy miből mennyit érdemes még készíteni, hogy minél jobban ügyeljünk a pontok egyensúlyára. A nyersanyagért kijátszott lapok sorsa is más a két eltérő típusú év végén (kézbe vagy dobópakliba kerülnek), emiatt figyelni kell arra is nehogy véletlenül elveszítsünk egy-egy jó lapot (pl. egy erős lapot érdemes lehet bő esztendőben kijátszani nyersanyagért, majd a száraz esztendőben a kézbe visszakerülését követően elkészíteni.)
A kártyák harmadik funkcióját a nyersanyagtermelés és a receptek mellett a különböző típusú fejlesztések jelentik, amik változatos módon segíthetnek a játék során és befolyásolhatják a végső pontszámunkat. Fontos megjegyezni, hogy nem opcionális a használtuk, mivel csak egy-egy fejlesztést követően a tábla felszabadulása után készíthetünk újabb sört/kenyeret (kivéve, ha egy korábbi fejlesztésünk pl. kettő kártya tárolását is megengedi).
Összességében eddig mindig nagyon kellemes élményt nyújtott és kis méretű doboza miatt kiváló lesz utazós társasnak is. 🙂
Szabolcs –
Úgy nyertem ezt a játékot, nagyon szeretjük. Nem hosszú játék, és nem is nehéz, az ember szívesen játszik még egy kört
Balázs –
Nagyon könnyen tanulható és rendkívül szórakoztató, mindenképp ajánlom!
Tomi –
Karácsonyi ajándékként szántam a páromnak, mert amennyi jót olvastam és láttam róla kihagyhatatlan. 🙂
Mészáros János –
Számomra az egyik legnagyobb meglepetés volt idén.
Ennyire letisztult, egyszerű szabályú, de mégis sok gondolkodást igénylő játékkal régen találkoztam.
Nálam bejött a TOP10-be.
Berke Gyula –
Igazán kellemes kis két személyes játék. Feleségem a kenyér sütéssel, engem a sör főzéssel fogott meg, pedug kevés játékra sijerül rábeszélnem 🙂
Pumi –
Akik szeretik a picit osszetettebb jatekokat es ritkan sikerul 3 – 4+ fos tarsasagot osszeverbuvalni, azoknak tudom ajanlani. 2 fovel remek kikapcsolodas.
Weisz Nikolett –
Nagyon jó játék, van min gondolkodni. Nem mindegy, melyik kártyát mire használjuk fel. A setup és a játékidő is gyors, a grafika nagyon szép. Viszont néha kicsit szűkös, van hogy semelyik kenyeret vagy sört nem tudod elkészíteni, ami kicsit frusztráló tud lenni.
Tamás –
Tegnap próbáltuk ki először, és már bánom, hogy a Jézuska nem hozta 🙂 nagyon jó kis kétfős játék, előbb utóbb be kell szereznem!
Novotny-Juhász Niki –
Kis dobozos játékban nagy dobozos játékélmény! Gyors, könnyen tanulható, kellemesen agyalós, de nem agyégető módon.
Előre kell tervezni benne, de kiszámíthatóak a lehetőségeink a bőséges és szűkös évek váltakozásával. Nagyon tetszik, hogy nem konfrontatív, hanem még „segítünk” is az ellenfelünknek azzal, hogyha nem fér el valami a raktárukban, át kell adnunk a feleslegessé vált terményt.
A játék végi pontozásban pedig egy plusz csavar, hogy a kevesebb összpontszámú terméket kell figyelembe venni, így figyelnünk kell, hogy balanszban legyen a sör és kenyér termelésük.
Az egyik legjobb kétfős játék, amit ismerek. Ha lejátszunk egy játékot, utána kezdjük is a következőt és döntetlen esetén még akár egy visszavágó is beleférhet.
Usy –
Még nem volt szerencsém kipróbálni de rajta van a top10es listámon… Mivel párommal ketten játszunk a legtöbbet, jövőre biztos bekerül a repertoárba 🙂
Kovács Gábor –
Egyik kedvenc 2 fős játékunk. Nagyon hangulatos, jól átjön a tematika, a gazdag és ínséges esztendők váltakozása jól megjelenik a mechanikákban. Egyszerű szabályokra épülő, de egyáltalán nem könnyű játék, pontosabban nem könnyű jónak lenni benne. Részemről csak 2 fős „mini-euro-nak” hívom. 😀
Noémi –
Pörgős, ugyanakkor gondolkodást igénylő játék, gyorsan le lehet tolni a visszavágót 🙂 a kompakt kiadás, minőségi alkatrészek miatt külön jó érzés játszani vele.
Ramón –
Egyszerű, gyors, könnyen előkészíthető, de mégis sok lehetőséget kínáló, izgalmas kétfős játék szép illusztrációkkal.
Peti, a Hyde –
Tökéletes játék, amely egyensúlyban tartja a sör és a kenyér után folytatott küzdelmet. Eleve imádom az ilyen játékokat azol a kevesebb eredmény lesz a pontod, a sör és kenyér tökéletes egyensúly mindemellett aZ összetett és a könnyed játékok határán.
Trixi –
Egy nagyon szuper pörgős, tematikus, sok lehetőséget kínáló játék.Imádom!
Tibor –
Igazán remek két főre pozícionált társasjáték. A tematika, az illusztrációk, szabály leíras, minden remek és a játék hossza is ideális.
Korábban még az angol kiadásban szerehtem be, de mikor megtudtam hogy jön magyar forditasban is azonnal rendeltem is meg, ott „pihen” a polcon de azért nem túl sokat mert iden az egyik legtöbbet játszott játékunk.